Zamówienia Publiczne
Herb Polski
Pobierz daneKontakt
Wyloguj z paneluArchiwum aktualności: | Rok 2018 | Rok 2017 | Rok 2016 | Rok 2015 | Rok 2014 | Rok 2013 | Rok 2012 | Rok 2011 | Rok 2010 | Rok 2009 | Rok 2008 | Rok 2007 | Rok 2006 | Rok 2005 |

2012-12-18 | Wizyta Pani farmaceutki na I Pracowni

Dzisiaj odwiedziła naszą grupę Pani Magdalena Goryl i opowiedziała dzieciom o pracy w aptece, a także o bezpiecznym zażywaniu lekarstw i witamin przez dzieci. Pani Madzia pokazała dzieciom jak prawidłowo wygląda recepta wypisana przez lekarza oraz jakie leki można kupić w aptece. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się puste opakowania po lekach oraz urządzenia do wykonywania, niektórych leków tj. maści, proszków, globulek itp. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało naklejkę i słodki witaminowy lizak. Pani Madziu, dziękujemy za cenne informację.


2012-12-14 | Z wizytą w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa

Przedszkolaki z IV i V Pracowni pod opieką Pani Agaty i Pani Joli uczestniczyły w bezpłatnych zajęciach, organizowanych w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Tematyka spotkania obejmowała wyjaśnienie dzieciom pojęcia Muzeum, sposobów zachowywania się w nim, a także zapoznanie się z pracującymi w Muzeum osób: historykiem, archeologiem, konserwatorem zabytków. Dzieci zapoznały się z nowymi wyrazami: eksponat, wykopaliska, konserwator, i in. Oglądały zbroje, miecze, hełmy, słuchały ciekawostek dotyczących prowadzenia turniejów i walk z wrogiem, miały możliwość dotykania wybranych obiektów muzealnych i eksponatów w białych ochronnych rękawiczkach, obejrzenia na ilustracjach różnych archeologicznych wykopalisk. Najciekawszym jednak momentem były samodzielne zabawy wykopywania z piasku  „archeologicznych skarbów”. Dzieci układały także obrazki w formie puzzli, przedstawiające zabytkowy gliniany dzban, i dostały je do pokolorowania w przedszkolu. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na pewno jeszcze tam wrócimy!


2012-12-12 | Zabawy integracyjne w kl. I b
Pani Jola wraz ze swoimi wychowankami odwiedziła kolegów w klasie I b z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6. Wychowawczyni klasy I b Pani Bogusia przygotowała dla nas wiele atrakcji i niespodzianek. Przedszkolaki musiały się wykazać dobrą wiedzą na temat instrumentów muzycznych, które ukryte były w czarodziejskim worku św. Mikołaja, dzieliły wyrazy na sylaby i głoski. Egzamin zdały celująco. Pani Bogusia nauczyła nas zabawy ruchowej do piosenki "Bałwanek", a Ela - nasza zeszłoroczna absolwentka przedszkola pokazała nam wyposażenie plecaka, książki i zeszyty. Otrzymaliśmy od starszych kolegów piękne kartki świąteczne z życzeniami i worek pysznych cukierków. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do nas!

2012-12-11 | "Brzydkie kaczątko"
Dzisiaj dla wszystkich przedszkolaków wystąpili uczniowie z kl. II b z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6. Uczniowie pod opieką swojej wychowawczyni Pani Danusi przygotowali przedstawienie do znanej bajki pt. "Brzydkie kaczątko". Były także zagadki dla przedszkolaków o tematyce bajkowej i słodkie niespodzianki. Nasi goście bawili się także wspólnie z przedszkolakami na I Pracowni. Pani Danusia złożyła także wszystkim dzieciom i nauczycielom przedszkola życzenia świąteczne i wręczyła piękny stroik świąteczny na ręce Pani Ani, która zaprosiła gości do przedszkola. Było super!

2012-12-06 | Odwiedziny Mikołaja

6 grudnia nasze Przedszkole odwiedził Mikołaj. Wszystkie dzieciaki czekały z niecierpliwością na miłego gościa z prezentami. Po krótkiej rozmowie dzieci z poszczególnych Pracowni zaprezentowały Mikołajowi piosenki i wiersze, a potem były już wspaniałe prezenty i obowiązkowo zdjęcie z Mikołajem. Wszystkie dzieciaki śmiały się od ucha do ucha, a Mikołaj obiecał, że w przyszłym roku znów odwiedzi nasze Przedszkole. Tak więc czekamy drogi Mikołaju!


2012-12-06 | Wycieczka do Castoramy
Na zaproszenie rodziców Mili - P. Sylwi i P. Wojtka oraz taty Wiki - P. Sławka wybraliśmy się do Castoramy. Pan Wojtek był naszym przewodnikiem, w bardzo profesjonalny sposób opowiedział nam o tajnikach swojej pracy, zobaczyliśmy wiele nowinek i ciekawostek. Dzieci były bardzo zainteresowane. Ponadto Św. Mikołaj zostawił dla nas worek pełen słodkości i naklejek.

2012-12-03 | Mikołaje, mikołaje

Dzisiaj dzieci z Pracowni V wysłuchały „Opowieści o worku z prezentami”, przedstawionej w formie prezentacji multimedialnej, którą przygotowała dla przedszkolaków Pani Jola. Dzieci uczyły się uważnie słuchać opowieści, trafnie odpowiadać na zadawane pytania, ocenić postępowanie Mikołaja, dzwoneczka i worka na prezenty. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej pt. „Mikołaj” z kolorowej bibuły. Wszystkie prace były bardzo ładne, na pewno się spodobają Świętemu Mikołajowi, który nas odwiedzi 6 grudnia. Zobaczymy, jakie prezenty przyniesie do Przedszkola Św. Mikołaj.  Czekamy z niecierpliwością.


2012-12-03 | Zajęcia plastyczne w II pracowni

W dniu 3 XII 2012 w pracowni II odbyły się ciekawe zajęcia plastyczne prowadzone przez rodziców Weroniki - Państwa Magdy i Łukasza Cywickich - wykładowców URz. Dzieci oglądały obrazy przedstawiające martwą naturę, pejzaż. Zapoznały się także z pojęciem "grafika", oglądały narzędzia i przybory, którymi posługują się artyści tworząc obrazy. Następnie dzieci zostały zaproszone do pracy zespołowej przy stolikach. Goście przygotowali dla nich niespodziankę w formie ciekawych zadań plastycznych z wykorzystaniem warzyw, farb itp. Wystawa prac zbiorowych znajduje się przy pracowni II. Dziękujemy Państwu Cywickim za przeprowadzenie zajęć.


2012-11-29 | Czytanie bajek w V Pracowni
Dzisiaj dzieci z V Pracowni odwiedziła mama Wiktorii, która przyniosła ze sobą pięknie ilustrowaną "Złotą księgę bajek". Gość przeczytał dla przedszkolaków bajkę pt. "Złota rybka" i "Dzikie łabędzie", które dzieciom bardzo się spodobały. Przedszkolaki z wielką uwagą śledziły losy bohaterów, opowiadały zapamiętane fragmenty. Mama Wiktorii miała także dla dzieci niespodziankę w postaci cukierków witaminowych. Serdecznie dziękujemy za czytanie bajek i zapraszamy ponownie.

2012-11-28 | Spartakiada
Dzieci z IV Pracowni wzięły udział w III Spartakiadzie Przedszkolaków, w której uczestniczyło 5 rzeszowskich przedszkoli. Otrzymaliśmy I miejsce, dyplom, maskotkę i kręgle oraz mnóstwo medali.

2012-11-28 | Pracownia II na poczcie

W dniu 28.11.2012 dzieci z pracowni II odbyły wycieczkę na pocztę. Dowiedziały się, jak można wysłać list lub paczkę. W ramach przerabianej tematyki utrwaliły sobie "drogę listu" od nadawcy do adresata oraz obserwowały pracę urzędników poczty.


2012-11-26 | Lekcja fizyki w V Pracowni

W ramach programu „Fizyka dla Smyka” nasze przedszkole odwiedziła Pani Beata z Akademii Nauki. W fascynujący sposób przedstawiła dzieciom zjawisko magnetyzmu. Przy użyciu tajemniczego przedmiotu sprawiła, że długopis zawisł w powietrzu, a autka same jeździły po stoliku. Przedszkolaki dowiedziały się, co to jest magnes, elektromagnes, magnes neodymowy, co może przyciągać magnes, a co odpychać. Dzieci poznały nowe wyrazy: kompas, lewitacja i zobaczyły te przedmioty w działaniu, miały także okazję wcielić się w rolę poważnych naukowców i samodzielnie przeprowadzić eksperymenty fizyczne oraz poprzez zabawę odkryć kilka tajemnic otaczającego je świata. Celem tych zajęć było rozbudzanie dziecięcej ciekawości w poznawaniu świata najbliższego, poznawanie i doświadczanie praw przyrody i ukrytych praw fizyki w codziennym życiu, rozbudzanie przyjemności uczenia się, kształtowanie nawyków organizacyjnych, umiejętności współpracy w grupie  i wyrażania swoich spostrzeżeń. Zajęcia były mega ciekawe.


2012-11-26 | Optyka – tajemnice światła

W czwartek 26 listopada dzieci z grupy IV uczestniczyły w zajęciach z cyklu „Fizyka dla smyka”. Pani Beata z Akademii Nauki wprowadzała dzieci w fascynujący świat optyki. Dzieci eksperymentowały z pryzmatem, zobaczyły z jakich barw składa się światło białe, jak powstaję tęcza i sprawdziły jak powstają barwy pochodne. Ciekawe doświadczenia pozwoliły zrozumieć jak działa peryskop i kalejdoskop, a specjalne okulary pokazały świat widziany oczami muchy. Dzięki doświadczeniom ze złudzeniem optycznym dzieci dowiedziały się, że nie zawsze można wierzyć własnym oczom. Świat fizyki okazał się naprawdę interesujący.


2012-11-26 | Każdy Lubi wodę

Dzieci z Pr I aktywnie biorą udział  w akcji ogólnopolskiej „Mamo, tato wole wodę”. Celem akcji jest propagowanie picia wody i prowadzenia zdrowego stylu życia. Poprzez systematyczne zajęcia pod okiem Pani Ani dzieci poznają tajemnice związane z wodą, jej znaczenie w życiu człowieka oraz poznają Zdrojka, który opowiada dzieciom różne historie. Tak więc pijmy wodę na zdrowie.


2012-11-23 | W jesieni świat się mieni - zajęcie otwarte w Pr I

23 listopada w Pr I odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców po hasłem: „W jesieni świat się mieni” poprowadzone przez panią Anię Wilk. Celem zajęcia było: utrwalenie liczebników głównych i porządkowych, utrwalenie przeliczania, reagowanie na umówione sygnały słowne i dźwiękowe, rozwijanie analizy wzrokowej, wdrażanie do uważnego słuchania utworu, utrwalenie kolorów, kształtowanie zdolności manualnych. Licznie zgromadzeni rodzice mogli zobaczyć swoje pociechy i przekonać się, poprzez jakie formy pracy, dzieci podnoszą i rozwijają swoje umiejętności i wiadomości z różnych zakresów edukacji przedszkolnej.


2012-11-22 | Starszaki w Studio Tańca "ISKRA"
Dzisiaj starszaki z IV i V Pracowni pod opieką Pani Agaty i Pani Joli brały udział w lekcjach tańca współczesnego pod okiem didżeja Maćka. Przedszkolaki pod okiem fachowca nauczyły się choreografii do Tańca Żółwi Ninja. Było dużo wesołych momentów w trakcie nauki tańca, co widać na zdjęciu. Wielkie brawa należą się dla didżeja Maćka, który w krótkim czasie nauczył dzieci kilku trudnych figur tanecznych. Wszystkie dzieci otrzymały bezpłatne bilety na zajęcia taneczne do Studia Tańca "ISKRA", za co serdecznie dziękujemy. Było super!

2012-11-22 | "W labiryncie"

Dzieci z IV i V Pracowni bawiły się dzisiaj w Millenium Hall. Wzięły udział w "Lekcji patriotyzmu", gdzie słuchały ciekawostek z  historii naszego państwa, a potem bawiły się w przepięknym kolorowym Labiryncie, gdzie poszukiwały "zaginionego skarbu". Zabawy poprowadziły Pani Agata i Pani Jola. Na zdjęciu uśmiechnięte buźki dzieci z V Pracowni w Labiryncie.


2012-11-21 | "Cała Polska czyta dzieciom" w IV pr.
Dziadzio Mikołaja - Pan Zenek czytał dzieciom bajki, wiersze ze swojego dzieciństwa, które przedszkolakom bardzo się podobały.

2012-11-21 | Ćwiczenia z rodzicem
Dzisiaj w IV Pracowni ćwiczenia i zabawy ruchowe poprowadziła mama Amelki. Było bardzo wesoło, a przedszkolaki chętnie wykonywały wszystkie polecenia. Serdecznie dziękujemy.

2012-11-19 | Wizyta pszczelarza u starszaków
W grupie starszaków odbyły się bardzo ciekawe zajęcia z pszczelarzem - dziadziem Dominika. Dzieci zapoznały się z życiem i znaczeniem pszczół w życiu człowieka, oglądały strój pszczelarza, ramki, i in. Najważniejszym momentem było jednak kosztowanie miodu. Na zdjęciu Dominik ze swoim dziadziem.

2012-11-15 | "Cała Polska czyta dzieciom" w pr. IV
Mama Maksia - Pani Renatka czytała dzieciom bajki o zwierzątkach, sarence, piesku i innych.

2012-11-14 | Czytanie bajek w II Pracowni

W dniu 14.11.2012r. odwiedziła naszą pracownię mama Gabrysi - pani Barbara Szela - Myśliwiec. W ramach kontynuacji akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przeczytała bajkę pt. "Pan Kuleczka". Dzieciom bardzo podobały się przygody głównego bohatera, wykazywały się dużym zaangażowaniem i opowiadały o swoich niezwykłych snach i przygodach. Na koniec spotkania otrzymały od naszego Gościa słodką niespodziankę.


2012-11-14 | "Cała Polska czyta dzieciom" w pr. IV
Dzisiaj czytała dzieciom bajki mama Jasia - Pani Monika. Bajki do czytania wybrał Jasio, były to bajki pt. "O dwóch kotkach: białym i czarnym", "O dzieciakach z warzywnego ogródka".

2012-11-12 | Akcja na rzecz schroniska Kundelek

W naszym Przedszkolu, jak co roku trwa akcja na rzecz rzeszowskiego schroniska dla zwierząt KUNDELEK. Celem akcji jest zbiórka karmy dla psów i kotów, metalowych misek, starych kocy itp. Zawsze nasza akcja kończy się sukcesem, dlatego serdecznie zachęcamy naszych wychowanków i rodziców do aktywnego udziału, aby zwierzaki mogły przetrwać w schronisku zimę. Akcja potrwa od 12 listopada do 21 grudnia 2012 roku, a organizatorami jest Pr I i II. Zapraszamy do udziału!!!


2012-11-12 | "Cała Polska czyta dzieciom " w IV pr.
Dzisiaj odwiedził nas dziadzio Mateusza - Pan Wojtek, Bajki czytał dzieciom  który przygotował dla przedszkolaków konkursy, quizy i słodkie niespodzianki. Pan Wojtek czytał wiersze razem z dziećmi, a także wesołe opowiadania. Było super!

2012-11-09 | " Cała Polska czyta dzieciom " w IV Pracowni
W Pracowni IV rozpoczęła się akcja "Cała Polska czyta dzieciom". Dziadkowie, Rodzeństwo czyta bajki w przedszkolu, przyniesione z domowej biblioteki. Pierwszym gościem był dziadzio Bartusia - Pan Zdzisław, który czytał dzieciom bajki: pt. "Przygody Martynki". 

2012-11-08 | "Magiczny Świat"
Dzieci z IV i V Pracowni pod kierunkiem Pani Agaty i Pani Joli wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Magiczny Świat". Do wyboru było kilka tematów, m. in.: "Mój bajkowy przyjaciel", "Wycieczka w kosmos", "Gdybym był czarodziejem" i "Po drugiej stronie tęczy". Organizatorem konkursu jest Auchan Centrum Handlowe. Do wygrania są atrakcyjne nagrody. Życzymy wygranych!

2012-11-08 | Historia Fletni Pana

Dzisiaj Pani Jola zapoznała dzieci z legendą o nimfie Syrinks, która przedstawia historię powstania instrumentu „Fletni Pana”. Przedszkolaki oglądały prezentację multimedialną, a także zdjęcia instrumentu. Miały okazję słuchać i zarazem oglądać filmik przepięknego utworu „The Lonely Shepherd” w wykonaniu wirtuoza rumuńskiego Gheorghe Zamfira. Dzieci dowiedziały się także, że instrument ten spotykany jest pod różnymi nazwami: fletnia Pana, w starożytnej Grecji - syrinx, syringa, a w Polsce - multanki. Najbardziej rozpoznawalną cechą Fletni Pana jest jej smutne, czasem mistyczne brzmienie. Na zdjęciu wirtuoz gry na Fletni Pana - Gheorghe Zamfir.


2012-11-07 | Spotkanie z autorem bajek dla dzieci Wojciechem Ulmanem

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie z autorem bajek dla dzieci Panem Wojciechem Ulmanem, na który zaproszeni zostali także rodzice naszych wychowanków. Spotkanie to przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. W programie artystycznym o tematyce bajkowej wystąpiły 5 - 6 latki, przebrane w postacie bajkowe. Było siedmiu krasnoludków wraz z Królewną Śnieżką, Czerwony Kapturek, wilk i gajowy, królewny, misie, Kaczki Dziwaczki. Następnie przedszkolaki wysłuchały kilku fragmentów bajek czytanych przez Pana Wojtka, m.in. „O sroce złodziejce”, „Kawce” i „Dziadku Franku” oraz „O Smoku Rzeszowskim”. Były także zagadki słowne i obrazkowe do rozwiązania. Potem odbył się kiermasz sprzedaży bajek, gdzie przedszkolaki z rodzicami mogli zakupić bajki z autografem autora. Klimatyczne wiersze Wojciecha Ulmana przenoszą dzieci w niezwykły świat legendy. Otwierają przed nimi niezwykłą dotąd kartę historii pięknego miasta Rzeszowa. Spotkanie z autorem przygotowała Pani Jola i Pani Agata. Serdecznie dziękujemy.


2012-11-06 | Pasowanie na Przedszkolaka
W naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Najliczniejszą grupą pasowanych stanowiła III Pracownia, bo 27 dzieci. Zaproszono Rodziców, gdzie dzieci mogły  zaprezentować się swoimi umiejętnościami tanecznymi i walorem głosu śpiewając piosenki. Przedszkolaki z III Pracowni po raz pierwszy dały występ na forum przedszkola i zaproszonych gości. Odważnie występowały, a następnie Pani Ania pasowała ich ogromnym ołówkiem na przedszkolaka i wręczała na tę okazję pamiątkowe dyplomy, legitymację i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.

2012-11-05 | Taniec "połamaniec"

Na zaproszenie Pani Joli przyszła do nas mama Marianki, która na co dzień jest instruktorem i choreografem tańca w Dziecięcym Zespole Artystycznym "Uśmiech" przy WDK. Pani Anetka do wspólnej zabawy przyprowadziła ze sobą swoich małych asystentów – byłych absolwentów naszego Przedszkola: Antka i Kasię. Z absolwentami wystąpiła także Marianka z V Pracowni. Antek przebrany był za zająca, Kasia za laleczkę, a Marianka za kurczaka, co bardzo się przedszkolakom spodobało. Pani Anetka nauczyła dzieci kilku podstawowych figur i prawidłowej postawy. Wszystkie dzieci wykonywały przeróżne figury w rytm muzyki, świetnie naśladowały swoich starszych kolegów i były bardzo skoncentrowane. W nagrodę za wspaniałą naukę i zabawę otrzymały od Pani Anetki żelki witaminowe. Serdecznie dziękujemy i czekamy na następne spotkanie.


2012-11-05 | Ciąg dalszy akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w Pr I

5 listopada naszą Pracownię odwiedziła Pani Ania Januszewska, mama Laury i przeczytała dzieciom bajkę. To już kolejny rodzic, który angażuje się do naszej akcji czyniąc w ten sposób naszym wychowankom dużo radości oraz zachęca dzieci do codziennego czytania bajek przypominając, że książka to źródło wiedzy.


2012-10-31 | "Co potrafisz"?

Dzisiaj Pani Jola gościnnie poprowadziła zajęcia w Zaprzyjaźnionym Przedszkolu Nr 43, w grupie dzieci 4-letnich. Zapoznała dzieci z opowiadaniem pt. „Co potrafisz”?, w którym to główną bohaterką była dynia. Przedszkolaki bardzo ładnie odpowiadały na pytania, potrafiły wskazać: co jest owocem, a co jest warzywem, rozwiązywały zagadki słowne. Dzieci wykonały także pracę plastyczną „Dynia” z kulek  bibuły. Najciekawszym momentem była przyniesiona przez Panią Jolę prawdziwa dynia, którą wszystkie dzieci podnosiły i oglądały. Zajęcie bardzo się podobało, co widać na uśmiechniętych buźkach. I tak trzymać!


2012-10-30 | Akrobatyka w V Pracowni

Na zaproszenie Pani Joli przybyły do naszego Przedszkola instruktorki Akrobatyki Sportowej, Pani Kinga i Pani Ewelina, które na co dzień prowadzą zajęcia w Klubie ZKS „STAL” Rzeszów. Pani Kinga poprowadziła zajęcia w V Pracowni. Rozpoczęła je rozgrzewką, której celem było rozgrzanie mięśni, zwiększenie ruchomości w stawach, a tym samym przygotowanie organizmu  do następnych, bardziej złożonych ćwiczeń. Przedszkolaki uczyły się dokładności i zgodności ruchów, rozwijały gibkość, koordynację uwagi. Dzieci były bardzo skoncentrowane na prawidłowym wykonaniu ćwiczeń. Zainteresowanych zajęciami akrobatycznymi z fachowcem rodziców Pani Kinga zaprasza do Klubu Sportowego ZKS „STAL” Rzeszów. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.


2012-10-30 | Zajęcia akrobatyczne u starszaków

Pani Ewelina - trener akrobatyki sportowej z Klubu Sportowego ZKS "Stal" Rzeszów przeprowadziła zajęcia akrobatyczne w najstarszej grupie dzieci. Była rozgrzewka, potem skłony, "kręcenia brzuszkiem", i wiele innych ćwiczeń, wymagających uwagi i siły. Przedszkolaki bardzo ładnie ćwiczyły pod okiem Pani Eweliny, która była pod wrażeniem. Serdecznie dziękujemy za przybycie i czekamy na następne spotkanie.


2012-10-30 | Lekcje chińskiego

Naukę języka chińskiego prowadzi studentka Ping Jiao, która w każdy wtorek prowadzi zajęcia w dwóch grupach starszaków. Dzieci umieją się po chińsku przywitać, liczyć po chińsku do 6; poznały słowa: mama, tata; nazywają dzikie zwierzęta, tj: lew, tygrys, słoń. Na kolejnych zajęciach przedszkolaki poznawać będą także kulturę i kuchnię chińską.


2012-10-30 | Czytanie bajki w Pr I

30 października na zaproszenie Pani Ani przybyła do Pr I mama jednego z naszych wychowanków Pani Anita Polańska, która w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała bajkę. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i skupieniem wysłuchały opowiadania, czego dowodem były poprawne odpowiedzi dotyczące treści bajki. Takie wizyty cieszą się dużym powodzeniem w naszej Pracowni, dlatego niebawem odwiedzi nas kolejny gość z bajką niespodzianką.

 


2012-10-30 | Podwodne życie rafy koralowej

Dzieci z Pracowni V oglądały dzisiaj Prezentację multimedialną o Rafie koralowej, którą przygotowała Pani Jola. Przedszkolaki  dowiedziały się, jakie ryby i zwierzęta morskie ją zamieszkują, czym się żywią i jak niektóre z nich zdobywają pożywienie. Rafę koralową zamieszkują niewiarygodnie różnorodne zwierzęta, od malutkich meduz po olbrzymie rekiny, ale także gąbki, ukwiały, rozgwiazdy, jeże morskie i ślimaki żywiące się koralowcami. Przedszkolaki utrwaliły sobie nazwy niektórych ryb i zwierząt morskich: błazenki, ustniczki królewskie i cesarskie, żółwie szylkretowe, ośmiornice. Bardzo spodobały się dzieciom przepiękne kolory rafy. Na zdjęciu dzieci podziwiały ślimaka morskiego.


2012-10-29 | Zajęcia otwarte w Pracowni II

W Pracowni II odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców pt. „Jesienne zwyczaje zwierząt”. Zajęcie poprowadziła Pani Arleta, a jego celem było: rozwijanie twórczej aktywności dzieci, umiejętności wypowiadania się na określony temat, utrwalenie i pogłębienie wiadomości dzieci na temat przygotowania się zwierząt do zimy oraz ich środowiska życia, a także doskonalenie umiejętności przyporządkowywania i przeliczania. Wprowadzając w tematykę zajęcia Pani Arleta opowiedziała „Przygodę Krasnala Hałabały”. Po uważnym wysłuchaniu opowiadania, dzieci układały sylwety leśnych zwierząt zgodnie z chronologią wydarzeń oraz wypowiadały się na temat ich przygotowań do zimy. Przedszkolaki brały udział w zabawie dydaktycznej „Znajdź mój dom”, gdzie przyporządkowywały wybrane zwierzęta do odpowiadających im środowisk przyrodniczych: łąka lub las. Ponadto przeliczały zwierzęta leśne i łąkowe, porównywały ich liczebność. Na zakończenie dzieci pięknie zaśpiewały i zatańczyły.


2012-10-26 | Lekcja teatralna

Dzisiaj po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedził starszaki Pan Jerzy Czosnyka, aktor z Teatru Maska w Rzeszowie, który poprowadził dla dzieci lekcję teatralną. Dzieci ćwiczyły narządy mowy w czasie wesołych zabaw, próbowały również odnaleźć niewidzialną igłę oraz nadmuchać i bawić się niewidzialnym balonem, uczyły się „występować” na scenie. Spotkanie dało przedszkolakom wiele radości. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.


2012-10-26 | Lekcja malarstwa u maluszków
W dniu 26 października pani Bogusia zorganizowała w trzeciej pracowni wystawę kopii dzieł znanych malarzy jak Canaletto, da Vinci, Monet. Gościnnie zaprosiła dzieci z 5-tej pracowni z panią Jolą, dzieci oglądały obrazy, podchodziły i z zaciekawieniem komentowały uchwyconą rzeczywistość wieki temu. Pani Bogusia opowiedziała o tym jak kiedyś malowano obrazy: były to farby roślinne tworzone z kwiatów, ziół. Najdroższą farbą była farba czerwona. Obecnie w muzeach trzeba strzec tych obrazów przy pomocy alarmów i przechowywać w sterylnych warunkach oraz klimatyzowanych salach. Podczas zabaw dzieci odgadywały po tytule obrazy i zapamiętywały ich tematykę.

2012-10-26 | Pierwsze kroki dzieci z Pr. I w poznawaniu psich zwyczajów

Dzieci z Pracowni I po raz pierwszy rozpoczęły cykl zajęć z pieskiem pod okiem specjalisty w tej dziedzinie, Panią Małgorzatą Głubisz oraz pieskiem o imieniu Bali. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, a pani będzie realizowała i podejmowała różne zagadnienia dotyczące m.in. opieki nad psem, przestrzegania odpowiednich zasad podczas zabawy z psem, a także pomoże niektórym dzieciakom przezwyciężyć strach przed czworonogami. Mam nadzieję, że powiedzenie: „Pies to przyjaciel człowieka” sprawdzi się w 100% po zajęciach odbytych w naszym przedszkolu.


2012-10-25 | Wizyta policjantów

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili policjanci, którzy poprowadzili pogadankę z dziećmi na temat bezpieczeństwa: w domu, przedszkolu, na podwórku. Rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba i jak uniknąć ugryzienia przez psa. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Najważniejszym momentem spotkania było przymierzanie czapek policyjnych i oglądanie kajdanek. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Lekcja ta z pewnością przyczyni się do pozytywnego kreowania wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa.


2012-10-25 | "Leśne zagadki"

Dzisiaj przedszkolaki z V Pracowni odwiedziła Pani Ela, nauczycielka z Przedszkola nr 43, która na zaproszenie Pani Joli - przyniosła dla dzieci „wypchaną” sowę. Dzieci miały okazję zobaczyć ptaka z bliska, dotknąć i pogłaskać. W trakcie zajęć przedszkolaki rozwiązywały zagadki o leśnych zwierzętach, utrwaliły sobie dni tygodnia i nazwy pór roku, doskonaliły umiejętność przeliczania w zakresie 10. Dzieci wykonały pracę plastyczną - sowę z kółek, przeliczały i przyklejały listki z prawej i lewej strony sowy. Wszystkie prace można oglądać na tablicy.


2012-10-24 | Akademia Super Przedszkolaka w Pracowni I

W tym tygodniu dzieci z Pr I pod okiem Pani Ani Wilk uczestniczą w akcji ogólnopolskiej: Akademia Super Przedszkolaka. W ramach akcji chcemy przekazać najmłodszym podstawową wiedzę związaną z zasadami prawidłowego odżywiania. Dzieci dowiedzą się jak prawidłowo się odżywiać, aby zdrowo rosnąć i szybko się uczyć. Poznają odpowiedzi na pytania: Po co jemy? Jak jedzenie wpływa na nasz organizm? Co jeść, aby czuć się dobrze? W trakcie zajęć dzieci zdobywają naklejki – medale, które potem zamienią się w dyplom Super Przedszkolaka. Dzisiaj dzieci poznawały witaminy m.in. Witaminę A, która kryje się w marchewce. A czy wiecie gdzie ukrywają się inne witaminy np. B, C i D? Spróbujcie się dowiedzieć – powodzenia!


2012-10-23 | Na skrzyżowaniu
Dzisiaj przedszkolaki z III Pracowni odbyły pieszą wycieczkę na skrzyżowanie. Zapoznały się z sygnalizatorem świetlnym, obserwowały ruch uliczny: jazdę samochodów, ruch pieszych. Po powrocie do przedszkola utrwaliły sobie podstawową wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po chodnikach i przejściach dla pieszych w trakcie zabawy tematycznej "Ruch uliczny". Dzieci malowały także sygnalizator świetlny.

2012-10-23 | Pięciolatki w Bibliotece
Dzisiaj dzieci z V Pracowni pod opieką Pani Joli poszły na zajęcia do Biblioteki Publicznej. Zapoznały się z zadaniami biblioteki, dowiedziały się, czym różni się biblioteka od księgarni, wysłuchały "prośby książki", słuchały przygód Franklina. "Pani Książka" wprowadziła przedszkolaki w cudowny świat bajek i baśni, a poprzez zagadki i zadania do wykonania dzieci utrwaliły sobie bardzo dużo ważnych wiadomości. Dzieci były bardzo grzeczne i zaciekawione, i "Pani Książka" zaprosiła nas na następne spotkanie już w grudniu. Czekamy z niecierpliwością.

2012-10-22 | "Dobra woda zdrowia doda"

Przedszkolaki z V Pracowni rozpoczęły cykl zajęć na temat wody. Była „burza mózgów”: dlaczego woda jest taka zdrowa, dlaczego powinniśmy ją codziennie pić. Pani Jola zapoznała dzieci ze Zdrojkiem i jego przygodami. Przedszkolaki wysłuchały „Bajki o Zdrojku i porach roku” i już bardzo polubiły Zdrojka. Najbardziej spodobały im się gry interaktywne, w które mogły zagrać. W naszej Pracowni mamy dużą butlę świeżej zdrowej wody i codziennie staramy się ją pić, a pomagają nam w tym wesołe rymowanki, np. „Taka woda zdrowia doda!”,Woda, woda – to ochłoda!”,Zdrowa woda życia doda!”,Zdrowa woda to uroda!”. Poprzez edukację oraz zabawę podkreślamy rolę wody w codziennej diecie dziecka, a najważniejszym zadaniem, to kształtować  zdrowe nawyki żywieniowe już u najmłodszych. I my to robimy!


2012-10-19 | Zabawy zręcznościowe

Dzisiaj starszaki z IV i V Pracowni musiały wykazać się dużą sprawnością fizyczną, bowiem Pani Jola i Pani Agata przygotowały dla nich zabawy zręcznościowe z wykorzystaniem placu zabaw. Były tam bardzo trudne liny do wspinaczki, drabinka do przejścia nad "przepaścią", koszyk-huśtawka, zjazd po bardzo krętej zjeżdżalni i wiele jeszcze innych niespodzianek. Przedszkolaki zdały egzamin z bezpiecznego korzystania ze sprzętu. Była to świetna lekcja ruchu na świeżym powietrzu. Tak trzymać!


2012-10-19 | Dokarmiamy kaczki
Straszaki z IV i V Pracowni pod opieką Pani Agatki i Pani Joli odbyły pieszą wycieczkę nad stawek w parku w Słocinie. Celem naszej wycieczki było dokarmianie kaczek, zobaczenie ich w środowisku naturalnym. Przedszkolaki obserwowały, jakie kaczki mają upierzenie, jak pływają, jak zdobywają pożywienie. Dzieci utrwaliły sobie wiadomości na temat ochrony środowiska, wiedzą, że nie wolno śmiecić, krzyczeć i straszyć zwierząt. Było super, sami zobaczcie!

2012-10-19 | Przedszkolaki na poczcie
Dzieci z III Pracowni poszły na Pocztę. Panie miło ich  przyjęły, pokazały na czym polega ich praca, przybijały pieczątki, pokazywały znaczki i widokówki okolicznościowe. Każde chętne dziecko dostało pieczątkę, "przybitą na rączkę", było dużo śmiechu i radości. Na koniec spotkania pani naczelnik poczęstowała dzieci cukierkami. Przedszkolaki podziękowały i spacerkiem wróciły do przedszkola.

2012-10-12 | Witaminowe abecadło w Pracowni I i II

W ramach ogólnopolskiej akcji: Akademia Zdrowego Przedszkolaka dzieci z Pracowni I i II, wzięły udział w konkursie plastycznym mającym na celu utrwalenie poznanych zasad zdrowego odżywiania. W tym celu Pani Ania z Pr I i Pani Basia z Pr II przygotowały specjalne zadania dla dzieci, które umożliwiły dzieciom wykazać zdobyte wiadomości, a równocześnie pozwoliły stwierdzić, że dzieci doskonale wiedzą jak należy się odżywiać, aby być zdrowym. Wszystkie dzieciaki „egzamin” z zasad zdrowego żywienia zdały na szóstkę. Tak trzymać!


2012-10-11 | Wizyta w pobliskim Media Markt
Przedszkolaki z III Pracowni udały się do pobliskiego sklepu Media Markt, aby zobaczyć urządzenia gospodarcze i techniczne. Dzieci oglądały konsole do gier, kasety z bajkami, laptopy i wiele jeszcze innych asortymentów. Wycieczka jednak była bardzo krótka, bo Mateuszek zobaczył w sklepie swojego tatusia i bardzo się rozpłakał na jego widok, bo chciał z nim zostać. Na pewno jeszcze tam wrócimy. 

2012-10-10 | Zabawy z Jesienią w pracowni II

Dzieci z pracowni II powitały nową porę roku i próbowały odpowiedzieć na pytanie: Za co lubimy panią Jesień? Pod kierunkiem nauczycielki Barbary Oczoś przypomniały sobie jakie owoce i warzywa zbieramy jesienią i dlaczego należy je spożywać. Podczas wspólnej zabawy z panią Jesienią (Dagmara) dzieci utrwalały nazwy jesiennych darów, porównywały, segregowały i układały przedstawiające je obrazki.


2012-10-09 | Dyżur Rodzica w II Pacowni

W ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom", Pani Agnieszka Podsiadły- mama Nadii odwiedziła naszą Pracownię i przeczytała bajkę pt."Franklin i pokaz magii". Przedszkolaki mogły zobaczyć jakie magiczne sztuczki wymyślał Franklin, aby zadziwić swoich kolegów. Na zakończenie Pani Agnieszka poczęstowała dzieci słodką niespodzianką i każdemu wręczyła opaski odblaskowe. Dziękujemy za udział w akcji i zapraszamy ponownie.


2012-10-09 | Gość w V Pracowni

Dzisiaj przedszkolaki z V Pracowni odwiedziła Pani Ela - nauczyciel z Zaprzyjaźnionego Przedszkola. Pani Ela przeczytała dla dzieci bajeczkę pt: "Ognisko". Przedszkolaki musiały wykazać się dużą wiedzą na temat zachowania się dzieci w lesie, bezpiecznej zabawy. W trakcie rozwiązywania zagadek o grzybach jadalnych i trujących utrwaliły sobie ich nazwę i wygląd. Była to bardzo ważna lekcja życia. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie. Było super!


2012-10-05 | "Siedem kruków"
Dzisiaj dzieci z V Pracowni odwiedziła mama Lilianki, która przyniosła ze sobą pięknie ilustrowane bajki z całego świata. Gość przeczytał dla przedszkolaków bajkę pt. "Siedem kruków" i "Kolorową tęczę", które dzieciom bardzo się spodobały. Serdecznie dziękujemy za czytanie bajek i zapraszamy ponownie.

2012-10-05 | Wycieczka na skrzyżowanie
Starszaki z IV i V Pracowni odbyły dzisiaj wycieczkę na skrzyżowanie. Miały okazję utrwalić swoją wiedzę, zdobytą wcześniej na zajęciach i wykorzystać ją w praktyce. Dzieci obserwowały także ruch uliczny z mostu i obserwowały pracę sygnalizatora świetlnego, który kierował ruchem pojazdów. Wszystkie przedszkolaki potrafiły prawidłowo i bezpiecznie poruszać się  po chodniku. Będziemy jeszcze wielokrotnie przypominać i utrwalać podstawowe zasady ruchu drogowego.

2012-10-04 | Kontynuacja czytania bajek w V Pracowni
Pani Arletka ponownie przyszła do starszaków czytać bajeczki. Dzieci bardzo lubią słuchać i oglądać pięknie ilustrowane baśnie i bajki. Pani Arletka przygotowała także dla starszaków zagadki słowne z nagrodami.

2012-10-01 | Torcik owocowy
Przedszkolaki z III Pracowni pod opieką Pani Mirki wykonały torcik owocowy z bitą śmietaną. "Smerfiki" uczyły się o zdrowych produktach, a następnie wykonały i ozdobiły śmietaną zdrowy deser. Na koniec z wielkim apetytem wszystkie dzieci zjadły owocowy torcik.

2012-09-26 | Jemy warzywa i owoce sezonowe

Dzieci z pracowni V w ramach kontynuacji ogólnopolskiej akcji Piramida Żywienia Przedszkolaka pod hasłem Jemy sezonowe warzywa I owoce samodzielnie wykonały sałatkę owocową. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem przekonały się, że sałatka owocowa jest bardzo smaczna i zdrowa.  


2012-09-22 | Akcja całorocznego czytania bajek w V Pracowni

W ramach ogólnopolskiej akcji p/h „Cała Polska czyta dzieciom”, p. Arleta współpracując z V Pracownią przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „Orzeł i kruk”. Po uważnym wysłuchaniu przygód Kruka, który chciał stać się Orłem, dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez p. Arletę. Wszystkie przedszkolaki zgodnie doszły do wniosku, że nie warto naśladować kogoś, kim się nie jest lecz najlepiej pozostać sobą i rozwijać swoje zdolności. Ponadto dzieci wypowiadały się na temat swoich talentów a było ich naprawdę sporo... 


2012-09-21 | Dzień Sportu
Dzieci z Pracowni IV uczestniczyły w akcji organizowanej przez Szkołę Podstawową Nr 11 w Rzeszowie pod hasłem: "Dzień Sportu - pożegnanie lata". Przedszkolaki wzięły udział w różnych dyscyplinach sportowych, zdobyły cztery pierwsze miejsca i otrzymały nagrody w postaci maskotek i słodyczy.

2012-09-20 | Niezwykła lekcja historii

Przedszkolaki z IV i V Pracowni uczestniczyły w niezwykłej lekcji historii w Millenium Hall. W Europejskiej Galerii Sztuki w Millenium Hall dzieci oglądały makietę bitwy pod Racławicami z narracją Andrzeja Seweryna. 


2012-09-19 | Odwiedziny absolwenta

Dzieci z III Pracowni odwiedził ubiegłoroczny abiturient Jaś Piotrowski, który rozmawiał z dziećmi. Pytał ich, jak się czują na początku roku szkolnego, pocieszał, że szybko urosną i pójdą do szkoły, jak on... Jaś pokazał dzieciom swoje zeszyty i książki, opowiedział, jak to jest w szkole. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę dla starszego kolegi pt. "Jestem sobie przedszkolaczek".


2012-06-27 | Uroczyste pożegnanie 6-latków

Jak co roku przyszło nam pożegnać się ze starszakami. 27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012. Jak przystało na absolwentów przedszkola wszyscy stawili się w odświętnych strojach. Dzieci wraz z nauczycielkami przygotowały ciekawy program artystyczny. Z łezką w oku żegnały się z nauczycielkami, zabawkami, i ze swoją salą, były to chwile pełne wspomnień i wzruszeń. Po występie, w zastępstwie Pani Dyrektor głos zabrała Pani Agata życząc dzieciom samych sukcesów w szkole, rodzicom dziękowała za współpracę oraz zaangażowanie w życie przedszkola. Wszystkim obecnym życzyła spokojnych i radosnych wakacji. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe książki i zdjęcia. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Przyszłym pierwszakom życzymy powodzenia!


2012-06-22 | "Legenda o Smoku Wawelskim"
Dzisiaj starszaki z IV i V Pracowni oglądały sztukę teatralną pt. "Legenda o Smoku Wawelskim" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 27. Przedstawienie było ogromnie ciekawe, dzieci były bardzo skupione i zainteresowane. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie w nowym roku szkolnym.

2012-06-20 | „Trzymaj się prosto” - gość na I Pracowni.

20 czerwca odwiedziła naszą Pracownię Pani Anita Polańska, która jest rehabilitantem. Opowiedziała dzieciom jak należy postępować, aby nasza sylwetka była poprawna. Dzieci nauczyły się jak właściwie siedzieć, stać, leżeć oraz co zrobić, aby zapobiegać wadom postawy. Opowiedziała również, co zrobić, kiedy one się pojawią. Zwróciła również uwagę na prawidłowe odżywianie, a także ruch i uprawianie sportu. Po prelekcji dzieci z Pracowni I obiecały, że wszystkie te zalecenia będą stosowały. Pani Anito, dziękujemy za cenne informacje i wizytę u nas.


2012-06-19 | Zmagania Ekologiczne I i II Pracowni

19 czerwca Pracownia I i II zorganizowały Olimpiadę Ekologiczną dla najmłodszych. Dzieci z Pracowni II przypomniały, co to jest ekologia i na czym ona polega, zaś dzieci z Pracowni I przygotowały zagadki ekologiczne. Wszystkie dzieciaki utrwaliły sobie również zasady segregowania śmieci i dbania o czystość naszego środowiska. Pani Basia i Pani Ania po odbytym konkursie uznały, że wszystkie dzieciaki spisały się na medal i śmiało mogą otrzymać dyplom „Młodego Ekologa”. Tak trzymać!!!


2012-06-15 | Akcja w V Pracowni p/h "Bezpieczny przedszkolak"

W V Pracowni rozpoczął się cykl warsztatów pod hasłem „Bezpieczny Przedszkolak”. Głównym celem jest bezpieczeństwo dzieci: w domu, podczas podróży oraz na wakacjach. Pani Jola i Pani Gosia poprzez różnorodne zabawy, zajęcia i filmiki edukacyjne uświadamiały dzieci, jakie mogą zagrażać im zagrażać niebezpieczeństwa, uczulały dzieci na groźne sytuacje i miejsca, z którymi mogą się zetknąć na wakacjach, i pokazały, jak ich uniknąć. Panie podpowiadały również przedszkolakom, jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc. Wszystkie starszaki w toku zabaw utrwaliły sobie podstawowe przepisy o ruchu drogowym, numery alarmowe, adresy domowe, umieją rozpoznawać sygnały dźwiękowe pojazdów uprzywilejowanych. Dzieci w trakcie warsztatów zapoznają się z zagrożeniami nad wodą, w górach, w lesie. Przedszkolaki po zakończeniu zajęć będą bardziej świadome niebezpiecznych sytuacji, które mogą je spotkać i będą potrafiły im zapobiec.


2012-06-13 | Pokazy naukowe dla dzieci „Fizyka dla Smyka”

Akademia Nauki zaprosiła przedszkolaki z V Pracowni na pokazy naukowe "Fizyka dla Smyka". W każdym z ćwiczeń dzieci dobrze się bawiły. Pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka” mają na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas Świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Razem z dziećmi prowadzący eksperymenty, sprawili, że pod wpływem pola magnetycznego przedmioty poruszały się w nieskończoność. Przedszkolaki zobaczyły siłę i niesamowite właściwości magnesu. Dzieci, które uczestniczyły w tym pokazie były zachwycone. Takie zajęcia są wspaniałą pomocą dla dzieci w nauce i zrozumieniu przyrody i geografii.


2012-06-13 | "Najładniej pomalowany namiot"
Udział dzieci z IV Pracowni w konkursie pod hasłem "Najładniej pomalowany namiot". Organizatorem był Urząd Marszałkowski.

2012-06-13 | Kibicowanie "Biało-Czerwonym"
Demonstracja przez dzieci z Pracowni IV dopingu "Biało-Czerwonym".

2012-06-04 | Dzień Dziecka w Przedszkolu

W piątek, 1 czerwca, w naszym Przedszkolu od samego rana było wesoło. Nastroju nikomu nie zepsuł nawet pochmurny, deszczowy poranek. Tegoroczne obchody Dnia Dziecka przedszkolaki spędziły w Millenium Holl w Multikinie, gdzie oglądały film familijny pt: Hapyy Fett Two. 4 czerwca przygotowano dla dzieci wiele atrakcji, m. in. gry, tańce i zabawy integracyjne, wariacje balonowe, świat baniek mydlanych. Nie zabrakło również słodyczy i dziecięcych uśmiechów.


2012-05-28 | Dzień Mamy i Taty

Jak co roku nasze przedszkole uroczyście obchodziło Dzień Mamy i Taty. Wszystkie Pracownie przygotowały dla swoich kochanych gości niespodzianki w postaci piosenek, wierszy i tańców. Wszyscy Rodzice przybyli na czas i z wielkim entuzjazmem podziwiali swoje skarby, czyli dzieciaki. Tak licznie zgromadzona publiczność nie szczędziła gromkich oklasków i uśmiechów, a niektórym nawet łza zakręciła się w oku. Tak więc 100-lat drodzy Rodzice i wszystkiego dobrego!!!


2012-05-28 | Zabawy integracyjne
Przedszkolaki z IV Pracowni pod opieką Pani Agaty wzięły udział w zabawach integracyjnych i sprawnościowych pomiędzy swoimi kolegami z Przedszkola Publicznego Nr 38. Były rzuty do celu, przeciąganie liny, skoki i biegi. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach, a w nagrodę za dobrze wykonane ćwiczenia dostały drobne upominki. Serdecznie dziękujemy!

2012-05-25 | „Cała Polska czyta dzieciom” - w Pracowni I

25 maja odwiedziła nas Pani Małgosia, mama Dawida Kulasy z Pracowni I i przeczytała dzieciom bajkę w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzieciaki bardzo lubią, kiedy odwiedzają ich rodzice i przygotowują im różne niespodzianki i zagadki specjalnie dla nich. Musimy dodać, że Pani Małgosia to absolwentka naszego Przedszkola tym bardziej nam miło, że nas odwiedziła.


2012-05-23 | "Przedszkolaki Miastu"

Dzisiaj na scenie rzeszowskiego Rynku wystąpiły dzieci z Pracowni V w Tańcu Kowbojskim oraz zaśpiewały piosenkę pt. „Smak zwycięstwa”. Był to już 10 z kolei, organizowany co roku Przegląd artystyczny pod hasłem: „Przedszkolaki Miastu”. Występ to wielkie wydarzenie w życiu przedszkolaków, które do koncertu przygotowywały się prawie cały rok. W koncercie wzięły udział dzieci z 26 przedszkoli z całego miasta.


2012-05-14 | "Fizyka dla Smyka"
Przedszkolaki z IV Pracowni uczestniczyły w zajęciach "Fizyka dla Smyka".

2012-05-11 | Zajęcia akrobatyczne w V Pracowni

Na zaproszenie Pani Joli naszą grupę odwiedziła Pani mgr Ewelina Fijołek - instruktor Akrobatyki Sportowej w Klubie Sportowym ZKS „STAL” Rzeszów, która przeprowadziła z przedszkolakami zajęcia. Pod okiem fachowca, dzieci przeszły rozgrzewkę, aby dobrze rozgrzać wszystkie partie mięśni, nauczyły się kilku elementów akrobatycznych. Głównym celem zajęcia było promowanie aktywnego stylu życia oraz kształtowanie zachowań prozdrowotnych. Przedszkolaki dowiedziały się, że sprawność fizyczna jest bardzo potrzebna do prawidłowego rozwoju człowieka. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy już za rok!


2012-05-11 | Pracownia I poznaje psie zwyczaje

Dzieci z Pracowni I miały okazję poznać psa, który odwiedza nasze dzieciaki w przedszkolu, raz w miesiącu. Podczas tej wizyty dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w obecności psa, co psy lubią, czego nie lubią oraz jak dbać o psa, aby był zadowolony i był naszym przyjacielem. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy systematycznie spotykać się z Baffi oraz jej opiekunem Panią Małgosią, która więcej opowie o psich zwyczajach.


2012-05-08 | Dzieci z Pracowni I poznają aptekę

8 maja odwiedziła nas Pani Magdalena Goryl i opowiedziała dzieciom o pracy farmaceuty oraz roli i znaczeniu apteki w życiu człowieka. Podczas rozmowy dzieci dowiedziały się, jakie lekarstwa kupuje się w aptece, które leki są bez recepty, a które można kupić tylko na receptę. Zapoznała dzieci z różnymi witaminami i sposobem bezpiecznego zażywania leków, uczuliła dzieci na to, że lekarstwa dzieci mogą brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej i po wizycie u lekarza. Na koniec pogadanki wszystkie dzieci otrzymały lizaki – witaminki.


2012-05-07 | Wycieczka do Medyni Głogowskiej
Dzisiaj przedszkolaki z IV i V Pracowni, pod opieką Pani Agaty i Pani Joli, wyjechały na wycieczkę autokarową do Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej. Celem tej wycieczki było zapoznanie dzieci z budynkami mieszkalnymi z ówczesnym wyposażeniem, oglądanie tradycyjnego pieca do wypalania ceramiki. Przedszkolaki pod okiem garncarzy uczyły się lepić i rzeźbić w glinie różne zwierzątka i naczynia. Było super!

2012-04-30 | Dyżur Rodzica w Pracowni I

30 kwietnia Pani Katarzyna Kuta – mama Szymona, gościła w naszej Pracowni i czytała dzieciom bajeczkę w ramach akcji: „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzieci były zachwycone, a za uważne słuchanie bajeczki dostały słodki poczęstunek. Drodzy Rodzice czytajmy dzieciom codziennie!!!


2012-04-27 | Obchody "Święta Flagi"
Dzieci z IV Pracowni uczestniczyły w obchodach "Święta Flagi".

2012-04-26 | "Optymistyczni razem"

Przedszkolaki z V Pracowni pod opieką Pani Małgosi wzięły udział w przeglądzie artystycznym p/h „Optymistyczni razem”. Tematyką przeglądu było zaprezentowanie tańców, piosenek oraz wierszy o charakterystycznych cechach optymizmu. Najważniejszym celem było kształtowanie optymistycznych cech charakteru: rozwijanie u dzieci poczucia własnej wartości, rozwijanie zainteresowań i talentów, uczenie życzliwości, empatii, pomagania innym, przyjaźni oraz tolerancji dla innych.  Bardzo ważne też było rozwijanie kreatywności, pozyskiwanie i prezentowanie pomysłów oraz promowanie dzieci uzdolnionych. Dzięki udziałowi w tym przeglądzie nasze przedszkolaki zdobyły wyróżnienie. Gratulujemy! 


2012-04-26 | Zajęcia otwarte w Pracowni I

26 kwietnia w Pracowni I, odbyło się zajęcie otwarte dla Rodziców. Tematem zajęcia była "Kolorowa wiosna jest wokół nas". W trakcie zajęcia pani Ania Wilk zrealizowała następujące cele: uważne słuchanie utworu literackiego i odpowiadanie na pytania dotyczące jego treści, reagowanie na umówione sygnały, rozumienie takich pojęć jak: duży, mały, długi, krótki, para, rozpoznawanie kolorów podstawowych, rozwijanie spostrzegawczości i analizy wzrokowej, rozpoznawanie figury geometrycznej koła, właściwe trzymanie kredki. Zaprezentowane zabawy ukazały Rodzicom zakres opanowanych wiadomości i umiejętności przez ich dzieci, a także metody i formy pracy stosowane podczas zajęć dydaktycznych przez nauczycielkę.


2012-04-23 | "Przedszkolna Orkiestra"

Przedszkolaki z V Pracowni, pod opieką Pani Joli wystąpiły na deskach Teatru „MASKA”, by zaprezentować swoje umiejętności muzyczne w VIII Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Muzycznych „Przedszkolna Orkiestra”. Utwór grany przez dzieci z V Pracowni na Przeglądzie Orkiestr, to: Marsz Triumfalny z Opery "Aida" Giuseppe Verdi. Przedsięwzięcie to miało na celu rozwijanie wrażliwości dzieci na piękno muzyki, popularyzację muzyki wśród przedszkolaków, prezentowanie ich dorobku artystycznego, inspirowanie do poszukiwania nowych form wyrazu zainteresowań artystycznych dzieci oraz umożliwienie dowolnej prezentacji wybranych utworów. Do tegorocznego przeglądu chęć uczestnictwa zgłosiło 9 rzeszowskich przedszkoli, tj: numer: 5, 11, 13, 21, 22, 28, 34, 36, 40. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentowało 310 przedszkolaków.


2012-04-18 | "Na ulicy nie gap się!"

Dzisiaj starszaki z Pracowni V zaprezentowały się rodzicom w programie artystycznym pod hasłem: „Na ulicy nie gap się!”. Były wiersze i piosenki o ruchu drogowym oraz inscenizacje. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, a w trakcie rozwiązywania testów i zadań dzieci utrwaliły sobie znajomość numerów alarmowych, adresów, odpowiadały na bardzo trudne pytania związane z ich bezpieczeństwem i musiały uzasadnić swoją wypowiedź. Najważniejszym celem, który przyświecał tej imprezie, było rozumienie konieczności przestrzegania zasad ruchu drogowego. Program przygotowały i poprowadziły Pani Gosia i Pani Jola. Serdecznie dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie.


2012-04-11 | Czytanie bajek w V Pracowni

Od kilku miesięcy w V pracowni odbywają się praktyki studenckie, których opiekunem jest Pani Jola. Studentki pod fachowym okiem Pani Joli nabywają doświadczenia, umiejętności prowadzenia zajęć z grupą, uczą się budować przyjazną dla dzieci atmosferę. W czasie odbywania praktyki studentki angażowane były w różnorodne zabawy i zajęcia na rzecz dzieci, musiały wykazać się umiejętnościami praktycznymi, odpowiedzialnością i rzetelnością. Na prośbę Pani Joli studentki zaangażowały się w ogólnopolską akcję na rzecz dzieci p/h: „Cała Polska czyta dzieciom,” i chętnie w czasie wolnym od zajęć czytały dzieciom bajki. Serdecznie dziękujemy!


2012-04-01 | Ogólnopolski konkurs plastyczny „Moja Mała Ojczyzna - mieszkam w Rzeszowie".

Z inicjatywy nauczycielki, Pani Anny Wilk trójka dzieci z naszego Przedszkola weźmie udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Moja Mała Ojczyzna - mieszkam w Rzeszowie” zorganizowanym przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Do konkursu wysłane zostaną prace takich dzieci jak: Karolinki Kuropatwy z II Pracowni, Amelki Szymańskiej i Jasia Rakickiego z IV Pracowni. Już dzisiaj trzymamy za Was mocno kciuki, powodzenia.


2012-03-30 | Kącik przyrody na wiosnę w pracowni II

Dzieci z pracowni II pod opieką pani Basi podjęły wiosenne prace w kąciku przyrody – wysiewały nasiona rzeżuchy, słonecznika, wysadzały groch do ziemi w doniczkach oraz cebulę w słoikach z wodą. Obserwowały co jest potrzebne roślinom do wzrastania. Porównywały tempo wzrostu różnych roślin oraz kwiatów (pelargonia, fiołek). Poprzez ciągłą obserwacje i systematyczne opiekowanie się roślinami dzieci uczą się poczucia odpowiedzialności i dostrzegają efekty swojej pracy.


2012-03-29 | Zajęcie otwarte w pracowni II

W dniu 29 marca w Pracowni II, odbyło się zajęcie otwarte dla Rodziców pt. „Wiosna idzie przez świat" prowadzone przez panią Arletę. Celem zajęcia było rozwijanie zainteresowań otaczającym środowiskiem przyrodniczym i zachodzącymi w nim zmianami a także stwarzanie sytuacji pozwalających rodzicom lepiej poznać swoje dziecko i jego możliwości. Dzieci rozwiązywały zagadki o wiośnie i wskazywały odpowiedzi na obrazkach, uczestniczyły w zabawie " Pomieszane pory roku", gdzie na podstawie ilustracji przedstawiających pory roku, dzieci nazywały je i układały we właściwej kolejności. Kolejnym zadaniem, z którym dzieci świetnie sobie poradziły, było przyporządkowanie określonego symbolu do odpowiedniej pory roku. Ponadto dzieci określały liczebność poszczególnych symboli, wskazywały która pora roku ma ich najwięcej, która najmniej, a gdzie jest po tyle samo. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych zadaniach i zabawach ruchowych do piosenek Klanzy.


2012-03-28 | Starszaki w Teatrze Maska

Przedszkolaki z IV i V Pracowni, pod opieką Pani Agaty i Pani Joli wybrały się dzisiaj do Teatru Maska na sztukę teatralną pt. „Bajka o księciu Pipo, o koniu Pipo i księżniczce Popi”. Spektakl opowiadał o dorastaniu i przeszkodach, które trzeba pokonać na drodze do pełnej dorosłości. Mówił także o tym, że nasz los nie jest z góry przesądzony, a historia naszego życia to wyjątkowa, niepowtarzalna i najpiękniejsza bajka, którą piszemy my sami. Przedstawienie bardzo się przedszkolakom podobało, czego dowodem były gromkie brawa dla aktorów. Serdecznie dziękujemy!


2012-03-27 | Zajęcia w Przedszkolu nr 43
Dzisiaj Pani Jola poprowadziła gościnnie zajęcia w Zaprzyjaźnionym Przedszkolu nr 43 w grupie 3-latków. Tematem przewodnim była wiosna, a szczególnie jej marcowe psoty. Głównym celem było rozwijanie zainteresowań u dzieci otaczającym środowiskiem przyrodniczym i zachodzącymi w nim zmianami związanymi z nadejściem wiosny, poszerzenie wiadomości przyrodniczych, związanych z różnorodnością pogody występującą w miesiącu marcu. Dzieci zapoznały się z pierwszymi kwiatami wiosennymi: przebiśnieg, krokus oraz ptakami zwiastującymi wiosnę: bocian, skowronek, kukułka w Prezentacji multimedialnej; rozwiązywały zagadki i bawiły się do piosenki "Wiosna".

2012-03-27 | Zajęcia z ekologiem
Na zaproszenie Pani Joli zajęcia z ekologii w V Pracowni poprowadziła Pani Katarzyna Ruszała - ekolog ze Stowarzyszenia EKOSKOP. Pani Kasia zapoznała dzieci z różnymi środowiskami przyrodniczymi, m. in. z łąką, plażą, morzem i jeziorem. Zadaniem dzieci było przyporządkować zwierzęta, owady, ptaki i kwiaty do poszczególnych środowisk. Było to bardzo trudne, ale przedszkolaki z łatwością sobie poradziły. Zajęcie było bardzo ciekawe i pouczające, a dzięki wcześniej prezentowanych przez Panią Jolę różnorodnych prezentacji multimedialnych i filmów edukacyjnych o tematyce przyrodniczej, dzieci miały możliwość pochwalić się zdobytą wcześniej wiedzą i zastosować ją w praktyce. Serdecznie dziękujemy Pani Kasi i zapraszamy ponownie!

2012-03-15 | Dyżur rodzica w pracowni II

W dniu 15.03.2012r. pracownię II odwiedziła mama Victorii – Pani Mariola, która uczestniczyła we wspólnych zabawach w grupie z dziećmi. Przeczytała przedszkolakom baśń „O Koniku Garbusku”. Dzieci zaprosiły mamę Victorii do wspólnej zabawy, pokazywały różnorodne kąciki zainteresowań. Na zakończenie wspólnie spędzonego czasu Pani Mariola poczęstowała dzieci słodką niespodzianką. Dziękujemy za udział i zapraszamy ponownie.


2012-03-12 | Pogadanka z kardiologiem
W ramach programu profilaktycznego w Pracowni IV odbyła się pogadanka z lekarzem kardiologiem na temat współczesnych chorób "Zawały i choroby serca a otyłość".

2012-02-29 | W Krainie Marchewek Kubusia

29 lutego w Pracowni I odbyło się zajęcie poświęcone takiej tematyce jak: „stwarzanie sytuacji edukacyjnych do podejmowania przez dzieci samodzielnej działalności oraz wykorzystywanie zdobytych wiadomości i umiejętności do rozwiązywania różnych zadań stawianych dziecku”. Dzieci pod okiem Pani Ani Wilk doskonale poradziły sobie z zadaniami, jakie stanęły przed nimi i świetnie pokonywały samodzielnie wszystkie trudności, jakie były do rozwiązania. Dzieci miały m.in.: posegregować marchewki wg kolorów, naklejać we właściwym miejscu dużą i małą marchewkę, a także samodzielnie nakładały na talerze owoce-witaminki. Ten tydzień na I Pracowni, to tydzień związany z marchewką, a to za sprawą naszego uczestnictwa w programie ogólnopolskim „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Na koniec każdy otrzymał dyplom i znaczek za wspaniałe zachowanie, samodzielność i zdobyte wiadomości. Każdy mógł samodzielnie delektować się pysznymi i zdrowymi owocami co widać na załączonym zdjęciu.


2012-02-24 | Starszaki w multikinie

Dzieci z Pracowni IV i V pod opieką Pani Agaty i Pani Joli były w Multikinie w Millenium Hall na filmie pt. "Muminki w pogoni za kometą". Oglądały najnowszą wersję przygód sympatycznych postaci z Doliny Muminków w 3D. Przedszkolaki z wielką ciekawością patrzyły przez „czarodziejskie okulary” na przygody głównych bohaterów.


2012-02-13 | Bezpłatne zajęcia z j. angielskiego w II Pracowni

Dzieci z pracowni II uczestniczą w bezpłatnych zajęciach z języka angielskiego, które prowadzi p. Arleta. Przez odpowiednio dobrany i ciekawy zestaw zabaw dzieci chętnie uczą się nowych słówek, zwrotów, śpiewają piosenki i odgrywają małe role aktorskie.


2012-02-12 | Wizyta w Ars Medica
W ramach programu profilaktycznego dzieci z IV Pracowni odwiedziły Przychodnię Ars Medica. Przedszkolaki dowiedziały się, jak zapobiegać różnorodnym chorobom poprzez szczepienia i utrwaliły zasady higieny podczas pobierania krwi i szczepienia.

2012-01-26 | Zabawy badawcze w II Pracowni

Dzieci z pracowni II uczestniczyły w zabawach badawczych prowadzonych przez nauczycielkę B. Oczoś. Dzieci przeprowadzały doświadczenia ze śniegiem oraz z wodą. Badały rozpuszczalność różnych substancji w wodzie (sól, cukier, cytryna), nazywały powstały roztwór. Rozwiązywały zagadki smakowe. Próbowały odpowiedzieć na pytanie czy lód pływa, czy tonie? Samodzielne doświadczenia kształciły u dzieci umiejętność obserwacji rzeczy i zjawisk oraz wyciąganie wniosków. Nauka przez samodzielne doświadczenia dzieci będzie kontynuowana.


2012-01-25 | Dla Babci i Dziadka w dniu ich święta

„BABCIU MIŁA, DZIADZIU DROGI…” takie serdeczne słowa usłyszeli w tym roku Babcie i Dziadkowie, którzy przybyli do naszego Przedszkola na uroczystość przygotowaną z okazji ich święta. Wszystkie dzieci przygotowały wspaniałe występy z wierszami, piosenkami i tańcami, a na koniec były życzenia, upominki i z tysiąc całusów dla kochanych i bardzo mile widzianych gości. Tak, więc sto lat i dużo zdrowia oraz do zobaczenia za rok!!!


2012-01-23 | Karnawałowy bal przedszkolaków

Dzisiaj w naszym Przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Jak co roku wszystkie dzieciaki przygotowały piękne stroje karnawałowe, właśnie z tej okazji. Do tańca przygrywał Pan Tomasz Kawa wraz z zespołem, który poderwał nie jednego rodzica do wspólnej zabawy. Podczas balu wszystkie pląsy i stroje uwiecznił na zdjęciach Pan fotograf, który z wielkim oddaniem chciał zatrzymać na fotografii niezapomniane chwile tegorocznej zabawy. Ach i jeszcze wspaniały wystrój sali pozwolił poczuć się jak w bajce. Już dziś zapraszamy za rok na kolejny bal.


2012-01-19 | Dyżur Rodzica
Dzisiaj na zaproszenie Pani Joli odwiedziła nas mama Darii, która dołączyła się do ogólnopolskiej akcji p/h "Cała Polska czyta dzieciom". Przedszkolaki wysłuchały nowej przygody Gapcia, który wybrał się nad morze. Dzieci były bardzo ciekawe, jaka przygoda spotka naszego bohatera. Utrwaliły sobie, jak należy się bawić i korzystać z wody, żeby uniknąć wypadku. Serdecznie dziękujemy mamie Darii i zapraszamy ponownie.

2012-01-18 | Czytanie bajek
W ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" - Pani Jola czytała bajkę edukacyjną dla dzieci z IV Pracowni pt. "Droga do przedszkola". Dzieci z wielką uwagą wysłuchały przygód Gapcia, który ciągle wpadał w kłopoty, a w drodze do przedszkola uciekł mamusi i wbiegł na ulicę prosto pod samochodów. Na szczęście przygoda ta skończyła się dla Gapcia dobrze, bo uratowała go mamusia. Przedszkolaki oceniły zachowanie Gapcia jako bardzo niebezpieczne i obiecały, że będą zawsze stosować do przepisów kodeksu drogowego. Dzieci utrwaliły sobie ważne znaki drogowe a także przypomniały sobie swój adres. Codziennie panie będą czytać bajki dla przedszkolaków w innych pracowniach, a w V Pracowni bajeczkę dla starszaków czytała dzisiaj Pani Agata.

2012-01-18 | Zabawy integracyjne w Przedszkolu 43

Dzieci z pracowni III pod opieką Pani Oli były z wizytą u swoich kolegów i koleżanek w Przedszkolu 43. Dzięki wizycie dzieci mogły poznać nowych kolegów i brać czynny udział w zajęciach zorganizowanych dla nich. Dziękujemy za zaproszenie i wspaniałą zabawę.


2012-01-17 | Zajęcie otwarte w Pracowni I

W Pracowni I 17 stycznia obyło się zajęcie otwarte dla Rodziców. Temat zajęcia to: „Zima bywa mroźna”. Celem zajęcia było ukazanie rodzicom form i metod pracy, jakie stosuje się systematycznie, aby kształtować i rozwijać umiejętności i zdolności wychowanków pod okiem nauczyciela. Zajęcie poprowadziła Pani Anna Wilk, która ukazała realizację takich zagadnień jak: wiązanie zmian zachodzących w przyrodzie z aktualną porą roku: śnieg, mróz, silny i mroźny wiatr, zamarznięta woda; uważne słuchanie i wykonywanie poleceń nauczyciela; uważne słuchanie utworu czytanego przez nauczyciela; rozróżnianie pojęć matematycznych duża, mała, taki sam, para; rozpoznawanie kolorów podstawowych: czerwony, zielony, żółty, niebieski; poznanie właściwości lodu na podstawie samodzielnie przeprowadzonych przez dzieci doświadczeń. Na zajęcie przybyła liczna grupa rodziców, która miała możliwość zobaczyć swoje pociechy podczas wspaniałych zabaw i atrakcji przygotowanych przez Panią Anię.


2012-01-14 | Kubusiowi Przyjaciele Natury

Nasze Przedszkole w tym roku szkolnym tj. 2011/2012 bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Organizatorem jest producent soków owocowych KUBUŚ, a patronem medialnym „Bliżej Przedszkola”. Wszystkie Pracownie otrzymały materiały edukacyjne oraz dyplomy i plakietki dla dzieci. Cieszę, że po długim okresie oczekiwania udało mi się jako koordynatorowi placówki promującej zdrowie zdobyć certyfikat, który umożliwia nam udział w tej akcji, a przy okazji świetnie się bawić wpajając dzieciom zdrowe nawyki żywieniowe. Pracownia I już za tydzień rusza z pomysłami od „Kubusiowych Przyjaciół Natury” pod okiem Pani Anny Wilk.


2012-01-13 | Ogólnopolska akcja "Cała Polska czyta dzieciom" w V Pracowni

Od wielu już lat nasze przedszkole czynnie włącza się do akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Dzisiaj na zaproszenie Pani Joli bajeczkę czytała Pani Ela, nauczycielka z Przedszkola Publicznego 43, pt. „Nowe łyżwy Gapcia” z serii „Antosia uczy i ostrzega”. Pani Jola czyta dzieciom dla przyjemności - 20 minut dziennie. Codziennie! Jest to bardzo mądry sposób spędzania czasu z dziećmi i najlepsza inwestycja w ich przyszłość. W przedszkolu propagujemy codzienne głośne czytanie dzieciom, gdyż jak wiadomo nawyk czytania i miłość do książek powstaje już w dzieciństwie. Najważniejsze, aby dzieci polubiły słuchać, a potem samodzielnie czytać i aby czytanie stało się dla nich koniecznością i potrzebą, nie zaś kojarzyło się z nudą i przymusem. Pragniemy, aby nasi wychowankowie stali się czytelnikami na resztę życia i nie stracili szansy na ciągły rozwój intelektualny. Do wspólnego czytania serdecznie zapraszamy rodziców, aby czynnie się włączyli do ogólnopolskiej akcji. Liczymy na Was drodzy Rodzice!


2012-01-13 | Zajęcia kształtujące umiejętności matematyczne

Już od wielu lat Pani Jola prowadzi zajęcia w Zaprzyjaźnionym Przedszkolu nr 43, a dzisiaj zaprosiła do współpracy Panią Elżbietę-nauczycielkę,  która u nas poprowadziła zajęcia kształtujące umiejętności matematyczne u przedszkolaków. Wraz z maskotką słonikiem Izydorem dzieci poznawały zbiory przedmiotów, klasyfikowały je według trzech cech: barwy, wielkości i kształtu na postawie wiersza pt. „Duszek”. Przedszkolaki miały trudny orzech do zgryzienia z ułożeniem zabawek na półkach, bo psotny duszek co chwila wszystko przestawiał. Dzieci liczyły zabawki na półkach liczebnikami głównymi i porządkowymi, utrwalały znajomość cyfr w zakresie 7, segregowały zabawki. Pani Ela była zachwycona mądrością dzieci, które bardzo sprawnie poradziły sobie z zadaniami. Na zakończenie spotkania przedszkolaki musiały wykazać się dobrą wyobraźnią plastyczną, bo do narysowanej figury geometrycznej musiały dorobić dalszy ciąg obrazka. Wszystkie prace są bardzo ciekawe, pomysłów dzieci miały bardzo dużo. Prace można oglądać na wystawie. Serdecznie dziękujemy za tak miłą współpracę i zapraszamy ponownie.


2012-01-11 | Warsztaty ekologiczne w pracowni IV
Wdniu 11 stycznia  w pracowni IV odbyły się warsztaty ekologiczne. Warsztaty przeprowadziła p. Halina G. współautorka "Abecadła śmieciadła". Przedszkolaki obejrzały teatrzyk o lesie jego mieszkańcach i dzikich wysypiskach śmieci. Posłuchały rozmów śmieci, a następnie pomogły posprzątać wszystkie śmieci, posegregować je do odpowiednich pojemników. Na zakończenie otrzymaliśmy ulotki i naklejki od Związku Komunalnego "Wisłok". 

2012-01-10 | Wycieczka do Media Markt

Starszaki z V Pracowni przez cały tydzień zgłębiały wiedzę na temat wybranych urządzeń elektrycznych. Dzięki pogadankom, historyjkom obrazkowym i prezentacji multimedialnej o „Urządzeniach technicznych”, przygotowanych przez Panią Jolę, zapoznały się z zagrożeniami. Poznały wygląd i zastosowanie wybranych urządzeń technicznych (laptop, czajnik bezprzewodowy, komputer), zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa. Dzieci rozwiązywały zagadki słuchowe, dramowe i bawiły się zabawę ruchową „Iskierka”, tańczyły do piosenki pt. Polka komputerowa”, a także wykonały lampkę nocną z kolorowej bibuły. Po zajęciach odwiedziły specjalistyczny market elektroniczny Media Markt,  po którym oprowadziła dzieci Pani kierowniczka. Przedszkolaki oglądały różne działy tj: sprzęt AGD, RTV, foto i kamery oraz komputery. Największe wrażenie zrobiło na dzieciach stoisko z bajkami CD i DVD. Serdecznie dziękujemy pracownikom Media Markt za tak ciepłe i miłe przyjęcie i za pamiątki naszego pobytu w markecie – w postaci naklejki Super klient.


2012-01-05 | Zdrowy Talerz Przedszkolaka
Przedszkolaki z V Pracowni  wzięły udział w ogólnopolskim konkursie p/h. "Zdrowy talerz Przedszkolaka", do którego zgłosiła ich Pani Jola. Jest to już drugi udział starszaków w ogólnopolskim konkursie; pierwszym była "Piramida Żywienia Przedszkolaka". Dzieci samodzielnie przygotowywały zdrowe i pyszne śniadanie. Przebrane w białe fartuszki smarowały kromki masłem i białym serem. Dekorowały kanapki pokrojoną czerwoną papryką i posypywały świeżym szczypiorkiem. Kelnerzy roznosili kolorowe kanapki do stolików, gdzie dzieci z wielkim apetytem je spożywały. Do zdrowych kanapek była podawana także zupa mleczna, którą dzieci chętnie zjadają. Najważniejszym celem tych zajęć było kształtowanie postawy prozdrowotnej, rozumienie spożywania warzyw, owoców i nabiału, nabywanie świadomości zdrowego stylu jedzenia. Poprzez zagadki smakowe dzieci uczyły się rozpoznawać i smakować wiele różnorodnych owoców i warzyw. Było dużo śmiechu i wspólnej miłej zabawy.